İyilik Merkezi


SOSYAL FAYDAYI BİRLİKTE ÇOĞALTALIM

Hayatınızın herhangi bir döneminde hiçbir karşılık beklemeden birilerine mutlaka yardım etmiş ve sonrasında kendinizi çok iyi hissetmişsinizdir. Çünkü yapılan iyilik, bir insanın yaşamını güzelleştirmesinin yanında, iyilik eylemini gerçekleştiren kişiye de şahane bir mutluluk verir. Çevresine fayda sağlayan, iyi bir insan olduğunu hissettirir. 

İyilik herkes için iyileştiricidir. Empati, sevgi, nezaket, dayanışma, umut gibi insani kavramları harekete geçiren sihirli bir etkidir. İstanbul’un Bahçelievler semtinde yer alan yardım merkezimizin adını, iyiliğe dair böylesi düşüncelerimizle “İyilik Merkezi” olarak belirledik.

AİP İyilik Merkezimiz, iyilik yapmak isteyen bağışçılarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin ziyaretine açık, yaklaşık 3000 kişinin dönüşümlü olarak yararlanabileceği bir merkezdir.

İyilik Merkezimizde:
  • Maddi ve manevi açıdan güçlükler yaşayan, kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı herkesin derdini dinliyor, yüzlerini güldürecek çözümler geliştiriyoruz. 
  • Öğrencilerin kitap, kütüphane, bilgisayar gibi eğitim taleplerini alıyor, bu talepleri karşılayacak bağışçılar bulmak için çalışıyoruz.
  • Kültürümüzün en nadide geleneklerinden olan imece (yardımlaşma) geleneğini yaşatmak ve yeni nesillerle tanıştırarak geleceğe taşımak amacıyla, bağışçı adaylarıyla ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyoruz.
  • Gönüllülerimiz ve çalışanlarımızla iş birliği içinde ihtiyaç sahipleri için sosyal etkinlikler organize ediyoruz. 
  • Bağışçılarımızın getirdikleri, gıda, giysi, ev eşyası, kırtasiye malzemesi, kitap, oyuncak gibi malzemeleri teslim alıyor, paketleme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. (Bağışçılarımız, sadece yeni satın aldıkları eşyaları değil, evlerinde kullanmadıkları, temiz ve kırık dökük olmayan tüm malzemelerle, beyaz eşya, mobilya da bağışlayabilir.)
  • Bir tokadan tutun bir koli giysiye, tek bir oyuncağa dek tüm bağışları, ihtiyaç sahipleri için özenle paketliyoruz. 
  • AİP Akademimizin etkinliklerini gerçekleştiriyoruz.