Dünya Yetimhaneleri


SOSYAL FAYDAYI BİRLİKTE ÇOĞALTALIM

Teknoloji ve bilimin ilerlemesiyle dünya çok hızlı dönüşüp değişiyor. Böylece pek çok insan daha konforlu bir yaşam sürüyor, istediği şeylere çok daha kolay ulaşabiliyor. 21. Yüzyıldaki bu yeniliklere ve gelişime rağmen, dünyanın gelişmemiş pek çok bölgesinde halen bir dilim ekmeğe, temiz içme suyuna, barınacak yere muhtaç insanların olması bizi derinden yaralıyor.  Afrika’da çocuklar sokaklarda yatıyor, çöplerden yiyecek bulmaya çalışıyor, susuzluğa muhtaç yaşıyor, ayağına giyecek terlik ya da ayakkabı bulamıyor. Her iki çocuktan bir tanesinin eğitime erişimi yok. Üstelik yetim çocuk sayısı oldukça fazla. 
 
AİP olarak böylesi bir çaresizliğe kayıtsız kalınmasını kabul etmiyoruz. Elimizden geldiğince, Laos, Kenya, Benin, Togo, Gana, Peru, Bolivya, Sri Lanka, Mynmar, Kolombiya, Paraguay, Moğolistan gibi ülkelerdeki yetimhanelere yardım götürüyoruz. Sokaklarda perişan halde yaşayan çocukları toplayıp yetimhanelere yerleştiriyor, okul kayıtlarını yaptırıyoruz. Pislikten nefes alınamaz halde olan yetimhaneleri insani olanaklara kavuşturuyoruz. Yine, yetimhanelerde aktiviteler düzenliyor, çocukları tatlarını hiç bilmedikleri yiyeceklerle buluşturuyoruz. Yetimhanelere yerleştirdiğimiz kilitli fare sandıkları ile çocukların yiyeceklerini farelerden koruyabilmelerini sağlıyoruz. 
 
Yetimhanelerdeki çalışmalarımızla bugüne dek yüzlerce çocuk sokaktan kurtarıldı; rahat yataklarda yatmaya, güvenli yerlerde yaşamaya başladı. Bugün, okullarından mezun olan yetimlerin mezuniyet fotoğraflarına bakmak bize büyük mutluluk veriyor. İnanıyoruz ki onlar, sahip oldukları mesleklerle dünya üzerindeki yoksulluğun ortadan kalkması için çalışacak.
 
Tüm bu çalışmalarımızla aynı zamanda dünyanın dikkatini buradaki açlığa ve yoksulluğa çekebilmek için üzerimize düşeni yerine getiriyoruz.