Hikayemiz 
Yıl 1993. Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümü öğrencisi genç bir kız, insanlar arasındaki gelir eşitsizliği, yoksulluk, maddi ve manevi sıkıntıları olan kişilere çevrenin duyarsız kalması karşısında bugüne dek yaptıklarıyla yetinemeyeceğine karar vermişti.
 
İlkokul öğrenciliğinden itibaren gıda, giysi, erzak, kitap gibi malzemeleri kendi çabasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, lise yıllarında özel ders vererek kazandığı parayla ihtiyaç sahiplerine destek oluyor, yardım çalışmalarını çevresine duyurarak, Doğu illerine aralıksız battaniye, kışlık giyim gönderiyordu. Üniversiteye başladığı yıl, iyiliği yaymak teşvik amacıyla bir broşür hazırladı. Yardım ettiği insanlar ona sürpriz yaparak bu broşürü sokaklarda dağıtmaya başladı. Böylece iyilik hareketi giderek duyulması, onu hem çok mutlu ediyor hem de daha fazla insana yardım etmeye yöneltiyordu. 

Broşürlere damgasını vuran "Sizin ihtiyacınız olmayabilir ama onların var" sloganıyla yola çıkan AİP Vakfı gönüllüleri, böylece Türkiye’nin ulaşılması güç bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine canla başla yardım göndermeye başladı. Zaman içinde, vakfın başarısı medya ve kamuoyu tarafından ilgi gördükçe, gönüllülerin ve bağışçıların sayısı da hızla çoğaldı.

Kurucumuz Dr. Ebru Nurluoğlu’nun, öğrencilik dönemindeki hayalini gerçeğe dönüştürmesiyle faaliyete geçen ve geride bıraktığımız yıllar içinde Türkiye’de ve Dünya’da binlerce yaşamı güzelleştiren vakfımızın hikayesi işte böyle başladı.