bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

   
 
 
 
 


ACİL İHTİYAÇ PROJESİ VAKFI

"Sizin ihtiyacınız olmayabilir ama onların var!"

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, ulusal kimliğimizin bir parçası olan yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedefleyen, yardıma ihtiyacı olanlarla yardım edebilecekleri bir araya getiren bir dayanışma grubu olarak doğdu.


(resim:Ebru Nurluoğlu - AİP Vakfı Kurucusu)

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ebru Nurluoğlu'nun yardımlaşma çağrısı ile bir araya gelen gönüllüler, çevrelerinden yaygın bir şekilde giyecek, erzak, eşya ve kitap toplayarak, öncelikle Türkiye'nin ulaşılması güç bölgelerine yardım gönderdiler. "Sizin ihtiyacınız olmayabilir ama onların var" sloganıyla yola çıkan grubun bu düşüncesi kısa sürede yayılmaya ve destek bulmaya başladı.

Grubun yardımlarının başarısı medyada ve kamu oyunda yankı buldukça, gönüllülerin sayısı çoğalarak arttı. 1993 - 1995 yılları arasında sivil toplum örgütü olarak hizmet veren topluluk, hiçbir siyasi, dini, coğrafi ve etnik ayrım gözetmeksizin yaptığı yardımlarla, her yaş ve meslek grubundan geniş bir yelpazede gönüllüleri bünyesinde topladı. Acil ihtiyaç Projesi 18 Ekim 1995 yılında resmi olarak vakıf çalışmalarına başladı.

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, bugün Merkez Koordinatörü, İletişim Direktörü, Sosyal hizmet sorumlusu, sekreter, yardımcı hizmetli ile 1993 yılında çıktığı yolculuğuna devam ediyor. Sabit personelin dışında, kendi belirledikleri ve tanımladıkları biçimde vakfın çalışmalarına katkıda bulunan, kaynak sağlayan, yardımların ulaştırılmasında aktif rol oynayan binlerce gönüllü çalışmaların düzenli ve kesintisiz olmasına katkıda bulunuyor. (AİP Vakfı'yla çalışan gönüllüler, seçimlerine göre, ayni ve nakdi katkı sağlayabildikleri gibi, yalnız ve yaşlı insanlara düzenli ev ziyareti yapıp, destek olabilir; uygun vasıflara sahip oldukları takdirde ihtiyacı olan çocuklara ablalık ve ağabeylik yapabilir, onların sosyal hayatlarında yanlarında yer alabilirler.) Binlerce yardımsever ise giysi, yiyecek, gibi ayni ve nakdi yardımlarıyla vakfın en büyük destekleyicileri...

Vakfın bir gönüllüsü olmak için, başkaları için hala yapılacak bir şeyler olduğuna inanıp, çıkar gözetmeksizin sadece yardım ve eğitim amacıyla toplum hizmeti yapmayı istemek yeterli.

Çalışma sistemi, Anadolu geleneğinde kökleşen ve kentleşmeyle birlikte giderek unutulan imece usulünü günümüze uyarlamak esasına dayanıyor.

(resim:Gülçin Zengin - Genel Koordinatör)

AİP gönüllüleri, kent insanının giderek küçülen ve sınırlanan yaşamında, diğer insanlara karşı kapanan algılarını açarak, "umursamaz" ve "önemsemez" bir tavır yerine, empati duygusunu güçlendiren ve "komşusu açken, tok yatmayan", toplumsal bilinci gelişmiş gönüllülerdir.

AİP Vakfı, 1999 depreminde, gönüllü kadrosunu doğru koordine ederek, sıradan yurttaşların gücünü ve enerjisini, dayanışma ve yardımlaşma duygusunu, bir sivil toplum örgütü olarak ortaya koymuştur.

AİP Vakfı, bir karınca örgütüdür ve gücünü ortak iş yapabilme başarısından alır.

Faaliyet Raporları

2005 - 2011 YILLARINDAKİ FAALİYET RAPORLARIMIZI İNCELEMEK İÇİN BU BAĞLANTIYI KULLANIN.


Medyada AİP Haberleri

Sözcü Gazetesi

Akşam Gazetesi

Sabah Gazetesi

Radikal Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Genç.net

KİGEM

Sabah Gazetesi (2)

Radikal Gazetesi (2)

Akşam Gazetesi (2)

Basın Haberi

Gün Gazetesi

 

Mutluluk Evi Projesi Haber linkleri


Gazetebox

Klass Magazin

Gazete Vatan

Sabah Günayın

Haberler.com

Milliyet Cadde

Sondakika.com

Star Gazete

Haber Gündem

Sözcü

Televizyon Gazetesi

Haber Türk

 

AİP TANITIM VIDEOSU

 

 
   

nike air force pas cher ralph lauren pas cher nike air huarache pas cher hollister pas cher nike cortez pas cher polo ralph lauren pas cher nike air force 1 pas cher oakley pas cher nike huarache pas cher belstaff france nike cortez ralph lauren pas cher mbt chaussures

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
Tel: (0 212) 534 33 82 / (0 212) 635 36 21 Faks: (0 212) 635 36 21 - e-mail: info@aipvakfi.org
PDF Bilgi Broşürü - AIP in English - TBC ve SM AİP'i desteklemektedir.

michael kors portemonnaie ray ban clubmaster air max goedkoop beats by dre goedkoop nike roshe ray ban outlet nike air huarache damen ghd fladjern mont blanc kuglepen hollister berlin polo ralph lauren pullover woolrich parka gucci belt uk scarpe mbt scarpe jordan polos ralph lauren baratos ralph lauren schweiz ghd glattejern nike air max thea beige cheap oakleys